Poleć znajomym

Galaretka ze słodkiego Perry , lychee i dużych jagód

Jak zbierać punkty?

Autor: (865 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Gotowanie Cantiq

...Muszę przyznać, że zaskoczyłam się w dość miły sposób. Galaretka okazała się nie za słodka, ale też nie kwaskowa, dość orzeźwiająca, wręcz idealna na upalne, letnie dni.

Składniki

  • 3 łyżeczki żelatyny
  • 350 ml słodkiego, w moim przypadku białego Perry.
  • 2 - 3 łyżki drobno zmielonego cukru
  • 4 owoce lychee
  • Około 10 - 12 dużych jagód.

Sposób przygotowania

  1. Odlewamy około 150 ml perry do garnuszka, przygotowujemy drugi, większy napełniony wodą. Mniejszy stawiamy na większym tak by urządzić kąpiel parową. Dodajemy żelatynę, cukier i mieszamy intensywnie do ujednolicenia całego płynu. Należy dopilnować by kryształki cukru i żelatyny rozpuściły się niemalże idealnie w perry. Ostawiamy do przestygnięcia, delikatnie mieszamy z pozostałą ilością alkoholu aż zacznie stanowić jednolitą masę. Na dno kieliszka układamy zarówno lychee jak i jagody, zalewamy mieszaniną perry i żelatyny. Odstawiamy do wystudzenia, później do lodówki na około 2 - 3 godziny.

  2. Smacznego!.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

  1. Izaa 15 czerwca 2018, 11:25

    fajny przepis